مزرعه ی سبز
انجمن علمی مهندسی کشاورزی پیام نور دزفول 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

چت باکس


TAL for windows و یا به عبارت دیگر Texture AutoLookup (TAL) for Windows نرم افزاری رایگان و با کارایی آسان جهت  تعیین کلاس بافت خاک میباشد . از این پس به جای تشخیص بافت با استفاده از مثلث خاک میتوانید از این نرم افزار استفاده کنید.

توانایی های این نرم افزار :
۱- تشخیص سریع و بسیار دقیق بافت خاک
۲- کارایی آسان
۳- بصورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است
۴- تشخیص بافتهایی که نقاط بدست آمده آنها در بین خطوط دو بافت قرار میگیرد
۵- حجم کم و نصب آسان

آیکون دانلود سایت password222

[ چهار شنبه 29 مرداد 1393 ] [ 13:15 ] [ نگار رحم خدا ]

 

         
 
 

 
 
[ چهار شنبه 29 مرداد 1393 ] [ 12:59 ] [ نگار رحم خدا ]

هرکس به فراخور شغل یاعلاقه مندی، به اشیاء ، اجسام و موجودات اطراف خود نظر می افکند. از آنجائیکه من علاقه خاصی به گیاهان دارم به هر کجا که می روم به تنوع گیاهی آنجا توجه دارم. حدود سه سال پیش که برای خرید نهال به یکی از مراکز پرورش نهال در شهر ستان دزفول رفته بودم. درختی در محوطه نهالستان توجهم را جلب کرد. کسی از اسم علمی یا نام فارسی متداول آن اطلاع نداشت. اسامی مختلفی را هم که بیان می­کردند در هیچ  یک از منابع علمی نیامده بود. سال گذشته  موقعی که در حال عبور از خیابانی در شهرمان « بهبهان » بودم ، تاج درختی که از دیوار خانه ای بیرون آمده بود نظرم راجلب کرد. دقت که کردم دیدم این هم از همان گونه درختی است که در دزفول دیده ­ام. بالاخره پس از مطالعه منابع مختلف، پس از گذشت سه سال، موفق به شناسایی آن شدم.

   گونه گیاهی «خرنوب » با نام علمی    Ceratonia   siliqua و نام عمومی   Carob tree  یا Johns    bread  ازخانواده Fabaceae  که در بعضی منابع  Caesalpiniaceae قید شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این درخت به وبلاگ ((بهبهان در گل)) مراجعه نمایید.

[ سه شنبه 28 مرداد 1393 ] [ 11:35 ] [ نگار رحم خدا ]

زرافه چگونه آب می‌خورد؟

[ سه شنبه 28 مرداد 1393 ] [ 11:26 ] [ نگار رحم خدا ]

14روش بـرای سـوزانـدن 200 کـالـری

14 روش بـرای سـوزانـدن 200 کـالـری
به جای بردن اتومبیل به کارواش، روز تعطیل آستین‌ها را بالا بزنید و اتومبیلتان را بشویید.

اهل ورزش کردن نیستید؟ وقت کافی برای ورزش یا ثبت‌نام در کلاس‌های بدنسازی ندارید؟ آیا می‌دانید برخی از کارهای روزانه بدون آنکه متوجه باشید به کاهش وزن شما کمک می‌کنند؟

این 14 توصیه را که هر کدام از آنها می‌توانند باعث سوزاندن 200 کیلوکالری انرژی در روز شوند، امتحان کنید.

1.جاروبرقی بکشید: جاروبرقی کشیدن فعالیت لذت‌بخشی نیست اما به هر حال لازم است پس چه بهتر که از آن نهایت استفاده را ببرید. البته هنگام جاروبرقی کشیدن، مرتب جارو را از یک دست به دست دیگر بدهید و اگر منزلتان خیلی کوچک است، کف زمین را هم تی بکشید. یک ساعت جاروبرقی‌زدن و تی‌کشیدن مساوی است با سوزاندن 200 کیلوکالری انرژی.

2.فرزندتان را به پارک ببرید: وقتی با بچه‌ها به پارک می‌رویم بدون آنکه متوجه باشیم، راه می‌رویم، می‌دویم و خوشحالیم. تمام توجه‌مان به تفریح کردن با آنهاست و اصلا فکر نمی‌کنیم که در حال ورزش هستیم، کافی است خود و فرزندتان را ساعتی در پارک سرگرم بازی کنید تا 200 کیلوکالری بسوزانید.

3.بخوانید، بنویسید، فکر کنید: وقتی نامه‌ای می‌نویسید یا ایمیل می‌فرستید یا مقاله‌ای می‌خوانید، مغز شما فعال می‌شود. برای فعالیت مغز، انرژی لازم است و این انرژی از طریق سوزاندن انرژی تامین می‌شود. البته مراقب باشید هنگام انجام این کارها کمرتان کاملا صاف باشد. فراموش نکنید که 4 ساعت خواندن و نوشتن یا فکر کردن، 200 کیلوکالری می‌سوزاند.

4.از پله به جای آسانسور استفاده کنید: اگر موقعیت ایجاب می‌کند، به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید. این بهترین و ارزان‌ترین روش برای وزن کم کردن است. اصلا لازم نیست در کلاس استپ یا ایروبیک نام‌نویسی کنید. می‌توانید به راحتی با بالا و پایین آمدن از پله‌ها عضلات شکمی‌تان را تقویت کنید و در ضمن کالری هم بسوزانید. در صورتی که 20 دقیقه بدون توقف از پله‌ها بالا یا پایین بروید، 200 کیلوکالری خواهید سوزاند.

5.در حال حرف زدن با تلفن‌همراه راه بروید: پیاده‌روی ورزشی کامل است. پس هر کاری را که می‌توان همزمان با آن انجام داد، ارزشمند است. اگر با تلفن همراهتان یا تلفن بی‌سیم خانه صحبت می‌کنید، بلند شوید و قدم بزنید. به این ترتیب بدون آنکه متوجه باشید، ورزش هم می‌کنید. یک ساعت پیاده‌روی در روز مساوی است با سوزاندن 200 کیلوکالری.

6.ظرف‌ها را بشویید: تعداد افرادی که ظرف‌ شستن را دوست دارند، کم است. مطمئنا استفاده از ماشین‌ظرفشویی راحت‌تر است اما به هر حال بد نیست گاهی ظرف‌ها را خودتان بشویید. به قسمت خوب ماجرا فکر کنید. شستن ظروف نه تنها به تقویت عضلات بالاتنه کمک می‌کند، بلکه باعث سوزاندن کالری نیز می‌شود. اگر سینک‌ظرفشویی شما خیلی پایین است، به جای خم کردن کمرتان، کمی پاهایتان را خم کنید. به این ترتیب عضلات پایین‌تنه‌تان هم تقویت می‌شود. یک ساعت و 20 دقیقه ظرف شستن، 200 کالری انرژی می‌سوزاند.

7.آشپزی کنید: آشپزی را دوست دارید؟ آیا می‌دانستید آشپزی می‌تواند سبب لاغری شود؟ خرد‌کردن، هم‌زدن، شستن و... فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند سبب سوزاندن کالری و کاهش وزن شوند. البته باید توجه داشته باشید غذایی که می‌پزید چرب و پرکالری نباشند چون در غیر این صورت تمام تلاش شما برای سوزاندن انرژی به باد می‌رود. فراموش نکنید که یک ساعت و 20 دقیقه آشپزی 200 کیلوکالری می‌سوزاند.

8.دوچرخه‌سواری کنید: دوچرخه‌سواری از تفریح‌هایی است که برای تناسب‌اندام بسیار مفید است. اگر اتومبیل دارید، آن را در پارکینگ منزل پارک کنید و با دوچرخه به محل کارتان بروید. این کار نه‌تنها برای سلامت خودتان، بلکه برای محیط‌زیست هم خوب است. البته هنگام دوچرخه‌سواری 2 نکته را فراموش نکنید؛ اول کلاه ایمنی و بعد بطری آب. 45 دقیقه دوچرخه‌سواری، به سوزاندن 200 کیلوکالری کمک می‌کند.

9.بازی کنید: فرقی نمی‌کند در خانه باشید یا بیرون از منزل. کنار فرزندانتان باشید و بازی کنید. از اسباب‌بازی‌ها استفاده و خود را سرگرم کنید. یک ساعت بازی پرتحرک به سوزاندن 200 کیلوکالری کمک می‌کند. البته اگر اهل بازی رایانه‌ای هستید، بازی‌های پر تحرک را انتخاب کنید.

10.باغبانی کنید: بودن در کنار گیاهان و گل‌ها نه‌تنها برای روحیه بلکه برای تناسب‌اندام شما هم خوب است. البته باید هنگام باغبانی، به وضعیت کمرتان توجه داشته باشید و در ضمن از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. یک ساعت باغبانی 200 کیلوکالری می‌سوزاند.

11.اتومبیلتان را بشویید: این کار هم از دیگر کارهای روزانه است که می‌تواند به تناسب‌اندامتان کمک کند. به جای بردن اتومبیل به کارواش، روز تعطیل آستین‌ها را بالا بزنید و اتومبیلتان را بشویید. اگر اتومبیل ندارید، می‌توانید موتور یا دوچرخه‌تان را بشویید. 40 دقیقه شستشوی اتومبیل200 کیلوکالری می‌سوزاند.

12.خرید بروید: وقتی به خرید می‌روید و با دوستان از مغازه‌ای وارد مغازه‌ای دیگر می‌شوید، بدون آنکه متوجه باشید، کالری می‌سوزانید. البته باید مراقب باشید وزن آنچه در دست دارید، بین هر دو دست یکسان تقسیم شود تا دچار کمردرد نشوید. یک ساعت پیاده‌روی و خرید، 200 کیلوکالری انرژی می‌سوزاند.

13.وسایل خانه را مرتب کنید: تغییر دکوراسیون، جابه‌جا کردن مبل‌ها و... نه‌تنها برای روحیه شما خوب است، بلکه به تناسب‌اندامتان هم کمک می‌کند. البته مراقب باشید اشیای سنگین را به‌تنهایی بلند نکنید چون در این صورت به کمرتان فشار می‌آید. 30 دقیقه مرتب کردن خانه 200 کیلوکالری انرژی خواهد سوزاند.

14.شیشه‌ها را پاک کنید: هرازچندگاهی شیشه‌پاک‌کن را بردارید و شیشه‌ها را تمیز کنید. اگر احساس می‌کنید دستانتان گرم شده، نشانه خوبی است؛ یعنی در عین حال که کالری می‌سوزانید، عضلات دستتان در حال تقویت‌شدن است. کارتان را بدون توقف ادامه دهید زیرا هدف، افزایش ضربان قلب است. هرازچندگاهی دستتان را عوض و ماهیچه‌های هر دو دست را در این کار شریک کنید. یک ساعت پاک‌کردن شیشه‌ها، به سوزاندن 200 کیلوکالری انرژی کمک می‌کند.
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatiran.com
[ جمعه 24 مرداد 1393 ] [ 19:9 ] [ نگار رحم خدا ]
تاريخ خبر :   سوم مرداد ماه 1393
هشدار نسبت به خطرات محصولات كشاورزي آلوده / يك نماينده مجلس: وزارت بهداشت، چراغ خاموش حركت مي كند !
(روابط عمومي)

متن خبر :


بدون‌شک استفاده از سموم و کودهاي شيميايي غيراستاندارد براي توليد محصولات کشاورزي منجر به توليد محصولاتي آلوده خواهد شد که در نهايت مصرف بيش از حد محصولات آن مي‌تواند بسيار مضر باشد.


عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاکيد بر اينکه مصرف ميوه و سبزيجات آلوده، زنگ خطر جدي به شمار مي‌رود، گفته استفاده از سموم و کودهاي شيميايي غيراستاندارد منجر به توليد محصولات آلوده‌اي مي‌شود که براي سلامت انسان بسيار مضر است.


به گزارش خبرنگار پارلماني دهقان نيوز،
دکتر عليرضا مرندي درباره برخي خبرها مبني بر آلوده بودن برخي ميوه‌ها و سبزيجات، نسبت به خطرات مصرف چنين محصولاتي هشدار داد و افزود: بدون‌شک استفاده از سموم و کودهاي شيميايي غيراستاندارد براي توليد محصولات کشاورزي منجر به توليد محصولاتي آلوده خواهد شد که در نهايت مصرف بيش از حد محصولات آن مي‌تواند بسيار مضر باشد.


مرندي درباره ورود وزارت بهداشت نسبت به پايش باقي‌مانده آفت‌کشها و کودها در محصولات کشاورزي، گفت: متاسفانه اين وزارتخانه در مورد مسايل بهداشتي کمي چراغ خاموش حرکت مي‌کند در حالي که اين مهم جزو سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري است بنابراين ضروري است اين وزارتخانه بيش از گذشته نسبت به اين مسايل تمرکز کند.

 

[ دو شنبه 20 مرداد 1393 ] [ 1:34 ] [ نگار رحم خدا ]

 

[ چهار شنبه 15 مرداد 1393 ] [ 1:20 ] [ نگار رحم خدا ]
رسم اسـت بیاد قربانیـان یک دقیقـه سُکـوت کننـد !
پس خـوش بحـال کودکان غـزه که سالهـاست سازمـان ملل به حُرمتشـان سُکـوت می کنـد .. !
 
اللهم إِنی اَسألُکَ
بِقُوَّتِکَ القَوِیَّةِ
وبِجَلالِکَ الشّدید
اَلذی کُلَّ خلقِکَ لَهُ ذَلیلٌ
اَنْ تُصَلِّیَ عَلیٰ محمدواهل بَیتِه
وَ أَنْ تَأخُذَ الصَّهایِنَه الساعَة الساعَةَ َ
برگرفته از نفرین امام صادق برای قاتل مسلمین
 
 ********

تک‌تیرانداز صهیونیستی به قتل ۱۳ کودک فلسطینی فقط در یک روز افتخار می‌کند
 
[ چهار شنبه 15 مرداد 1393 ] [ 1:1 ] [ نگار رحم خدا ]
اولین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران
معتبرترین و بزرگترین رویداد علمی سالیانه زیست شناسی و علوم طبیعی ايران
ارائه "گواهینامه پذیرش و ارائه مقاله" مورد تایید مراكز علمي و اجرايي كشور و اعطای گواهینامه های بین المللی شرکت در کنگره از آکادمی های معتبر دنيا
فراخوان دریافت مقالات در کنگره تا 15 مهرماه 93
www.bsconf.ir

پژوهشگر ارجمند

با استعانت از درگاه خداوند متعال مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار کشور در اجرای رسالت خود با مشارکت موسسه آموزش عالي مهر اروند و با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی و اجرايي كشور اقدام به برگزاری اولین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران معتبرترین و بزرگترین رویداد علمی سالیانه زیست شناسی و علوم طبیعی کشور نموده است. با توجه به تلاش دبيرخانه اجرايي کنگره در پوشش حداکثری جامعه علمی و بمنظور رفاه حال شركت كنندگان محترم برگزاری الکترونیکی کنگره در دستور کار قرار گرفت تا پژوهشگران عزیز فارغ از هر گونه دغدغه زمانی و مسافتی و صرفه جویی در وقت و هزینه اقدام به شرکت در کنگره و تبادل یافته های خود کنند.
لذا برای شرکت در کنگره الکترونیکی نیاز به حضور فیزیکی افراد نمی باشد.

خدمات قابل ارائه به پژوهشگران:

پس از ثبت نام در همايش موارد زیر صادر و به آدرس نویسنده مسئول ارسال خواهد شد:
  1. صدور "گواهینامه پذیرش و ارائه مقاله" ( درج نام تمامي نويسندگان در گواهینامه) به صورت پرس شده مورد تایید مراکز علمی و اجرایی کشور.
  2. ارسال کتاب الكترونيك مجموعه مقالات پذیرفته شده کنگره .
  3. صدور و ارسال گواهي شركت در کنگره بنام فرد شركت كننده.
  4. صدور و ارسال گواهي بين المللي از آكادمي هاي pcms استراليا و گروه آموزشي بين المللي مهر اروند.
  5. نمایه سازی و چاپ اصل مقالات در سايت مرجع دانش(CIVILICA).
  6. نمایه سازی و چاپ اصل مقالات در کنسرسیوم محتوای ملی جمهوری اسلامی ایران.
  7. صدور ارسال گواهينامه شركت در كارگاه هاي آموزشي مجازي.
  8. چاپ مقالات برتر در ژورنال هاي بين المللي .

چاپ تمامی مقالات پذیرش شده در ژورنال هاي بين المللي الكترونیكي با نمايه iscو ...

به اطلاع فرهیختگان محترم می رساند طبق انعقاد قرارداد دبیرخانه کنگره با مراكز علمي ايراني و خارجي جهت استفاده حداکثری نویسندگان از امتیازات مقالات خود، دبیرخانه علمی کنگره شرایطی را مهیا نموده است تا تمامی مقالاتی که در اولین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران پذیرفته خواهند شد به انتخاب نویسندگان در مجلات معرفي شده و داراي مشخصات علمي و اعتبار جهاني، اکسپت و منتشر گردد.

لذا از شما بزرگواران دعوت بعمل می آید تا مقالات مروری، پژوهشی خود را به دبیرخانه کنگره ارسال بفرمایید.

www.bsconf.ir

همایش های توسعه پایدار ایران
جهت اطلاع از ساير همايشهاي مندرج در مرجع همايشهاي توسعه پايدار ايران كليك كنيد.
www.confreference.ir
همایش های توسعه پایدار ایران
[ یک شنبه 12 مرداد 1393 ] [ 18:51 ] [ نگار رحم خدا ]
[ پنج شنبه 7 مرداد 1393 ] [ 20:12 ] [ نگار رحم خدا ]
صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به همه ی مخاطبین وب مزرعه ی سبز... حرفی ندارم جز آرزوی سرسبزی امیدهایتان... ویک دنیا سپاس به خاطر حضور سبزتان... دبیر انجمن کشاورزی
آرشيو مطالب
خرداد 1395
ارديبهشت 1395 اسفند 1394 آذر 1394 آبان 1394 تير 1394 خرداد 1394 فروردين 1394 اسفند 1393 آذر 1393 آبان 1393 مهر 1393 شهريور 1393 مرداد 1393 تير 1393 خرداد 1393 ارديبهشت 1393 فروردين 1393 اسفند 1392 بهمن 1392 دی 1392 آذر 1392 آبان 1392 مهر 1392 شهريور 1392 مرداد 1392 تير 1392 خرداد 1392 دی 1391
امکانات وب

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 26
بازدید دیروز : 19
بازدید هفته : 26
بازدید ماه : 523
بازدید کل : 45004
تعداد مطالب : 279
تعداد نظرات : 91
تعداد آنلاین : 1Alternative content


نیت کنید و اشاره فرمایید

كد ماوس


فال انبیاء

فال انبیاء

فال امروز


.